RÓŻNE PRZESTRZENIE WOLNOŚCI

Dnia 23 marca 2017 roku studenci Opalenickiego UTW zostali zaproszeni na XI sesję popularnonaukową, którą przygotowali uczniowie klas akademickich Liceum Ogólnokształcącego o profilach dziennikarsko – prawnym i psychologiczno – pedagogicznym oraz ich opiekunowie.

Tematem tegorocznej sesji były „Różne przestrzenie wolności”.

W pierwszej części sesji swoje projekty badawcze prezentowali uczniowie z klas akademickich. Poruszyli oni m.in. takie tematy jak:

• „Wolność z perspektywy wieków”,
  • „Uprowadzenie jako ograniczenie wolności”,
  • „Niewolnictwo i dyskryminacja rasowa”,
  • „Ograniczenia wolności kobiet w krajach muzułmańskich”,
  • „NSZZ Solidarność – droga do wolności”.

W drugiej części z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy wykładu prof. dr hab. Elizy Grzelak na temat różnych aspektów rozumienia słowa wolność w zależności od wielu uwarunkowań historycznych czy geograficznych.