STUDENTOM OPALENICKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU "CHCE SIĘ CHCIEĆ"

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 odbyła się we wtorek, 10 października 2017r. o godz. 17:00 w holu opalenickiego Zespołu Szkół.

W uroczystości wzięli udział studenci, profesorowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, których przywitał nasz konferansjer Krzysztof Primke.

Razem z chórem odśpiewaliśmy pieśni: „Gaude Mater Polonia” i „Gaudeamus igitur” a przy ich wtórze wprowadzono poczet sztandarowy szkoły oraz pojawiły się władze uczelni i burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc.

O rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018 poproszona Rektora naszego UTW prof. Stanisława Jankowiaka.

W swoim wystąpieniu dziekan Elżbieta Adamczewska podkreśliła osiągnięcia naszego uniwersytetu w minionym roku oraz omówiła zamierzenia, które czekają nas w bieżącym roku akademickim. Miłym i wzruszającym akcentem było przeczytanie listu od Ndomo Eliace Benjamina, który nas wszystkich nazwał swoimi rodzicami.

Podczas uroczystości nastąpiła immatrykulacja nowo przyjętych studentów Opalenickiego UTW: Kaczmarek Renaty, Majchrzak Renaty, Majchrzak Jerzego, Niewiadomskiej Honoraty oraz Bartkowiak Iwony, Kliponis Jolanty, Polak Klary, Tykwic Heleny i Tykwic Zygmunta. Nowo przyjętym słuchaczom życzyliśmy samych sukcesów.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Powojenna opozycja w walce z systemem socjalistycznym″ wygłosił prof. Stanisław Jankowiak. Wykład ten przypomniał i pogłębił naszą wiedzę o ludziach i ich walce w dążeniach do wolności i niepodległej Polski.

Po krótkiej przerwie nastąpił premierowy występ Opalenickiego Zespołu Wokalnego pod kierunkiem dr Leszka Górki, który niepostrzeżenie przeniósł nas wszystkich w piękny i zaczarowany świat melodii i piosenki z minionych lat.

Byliśmy zaszczyceni, że właśnie po raz pierwszy zespół wystąpił na inauguracji naszego roku akademickiego.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście i studenci zostali zaproszeni do „Żaka” na poczęstunek. Rozmowom i dyskusjom przy kawie iw tak miłym gronie po długiej przerwie wakacyjnej nie było końca.

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Ewie i Mieczysławowi Łopatka, którzy przekazali znaczną kwotę na organizację naszej inauguracji!