SPOTKANIE Z PISARZEM ROMUALDEM "ALDKIEM" ROMANEM
W poniedziałek, 6 listopada 2017 roku, Biblioteka Miejska i sekcja literacko-filmowa naszego UTW zaprosiły Opaleniczan na spotkanie otwarte z człowiekiem niezwykłym – pisarzem Romualdem „Aldkiem” Romanem.
Autor porusza w tej książce mało znane wątki z historii Polaków w Stanach, takie jak chociażby testament Tadeusza Kościuszki, jest też sporo wątków podróżniczych, ale nade wszystko historii związanych z prowadzonym przez rodzinę autora pensjonatem, przez który przewija się kiorowód dziwnych, a czasami też i powszechnie znanych gości.
Pisarz przybył do Polski w październiku, by promować na Targach Książki w Krakowie swój najnowszy zbiór opowiadań „Amerykański dom wariatów” Zatem cieszymy się, że znalazł czas na spotkanie w Opalenicy ze słuchaczami i podzielenie się z nami licznymi anegdotami z Zakopanego i Ameryki.
malzam