VI MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UTW 2018

12 maja 2018r. (sobota) Opalenicki UTW po raz kolejny wziął udział w VI Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2018 organizowanym przez Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku” UTW w Wejherowie. W tym dniu słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku w całej Polsce oraz w Austrii, Białorusi, Litwie, Łotwie, Mołdawii i Ukrainie wyruszyli na wyznaczone trasy.

Celem akcji jest:

• zachęcenie studentów UTW do aktywności sportowej,
  • integracja środowiska studenckiego,
  • promocja czynnego spędzania wolnego czasu.

Początek naszego marszu wyznaczono na godz. 11:00 w Porażynie, trasa marszu liczyła 5 km.

Na starcie stawiła się silna grupa naszych słuchaczy w liczbie 35 i grupa zaproszonych słuchaczy UTW z Grodziska Wielkopolskiego z prezes Agnieszką Stopą.

Wszystkich uczestników marszu powitała nasza dziekan Elżbieta Adamczewska.

Rozgrzewkę przed startem

poprowadziła zawsze niezawodna mgr Małgorzata Kurek.

Pogoda nam dopisała i humory również.

Zmęczeni z chęcią piekliśmy kiełbaski przy ognisku,

popijaliśmy kawę i herbatę w miłej atmosferze.

A to wszystko zapewnił nam dyrektor opalenickiego OSiRu Krzysztof Mądry wraz ze swoimi współpracownikami za co serdecznie dziękujemy.

Towarzyszyło nam poczucie wspólnoty, a nade wszystko ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

Wyrazy uznania szczególnie należą się kol. Ewie Czarnuszce, która już po raz drugi była koordynatorem i łącznikiem z organizatorami i innymi uniwersytetami w Polsce.

Każdy uczestnik otrzymał przypinkę z logo marszu oraz imienny certyfikat uczestnictwa.